Házenkářská neděle

V hale na Dukle žákovská liga a ligové zápasy...

Herní pauza pomalu končí a pro ligová družstva začne opět „maraton“ zápasů. Po měsíční přípravě čeká v neděli prvoligové dorostenky družstvo Brna Bohunic a druholigové ženy pražská Astra. Starší žačky pořádají v neděli druhé kolo žákovské ligy.

Trenéři Petr Voženílek a Ruda Šimon využili právo /předposlední místo v kole prvním/ pořádání druhého kola a v neděli od osmi do patnácti v nafukovací hale na Dukle se jejich svěřenkyně utkají s družstvy Hájů Praha, HK Hodonína, DHC a HC Plzně o postup do třetího kola. Nepostupuje pouze poslední, takže naděje vypadá jako velká. Jenže naše družstvo, které je složené pouze z pěti starších žaček a jinak ze žaček mladších, bude mít hodně práce a bude potřebovat i hodně štěstí, aby se jim to podařilo.
Do zápasů nemohou nastoupit pro nemoc, či zranění Saisová, Vaňková a Ševčíková. Ostatním přípravu narušily právě probíhající jarní prázdniny, takže se kompletní družstvo sejde až v den zápasu. Trenér věří, že se hráčky o postup poperou a udělají pro něj vše.

 

Předpokládaná sestava:
Zdarsová a Voltnerová
Lévaiová, Šmahelová, Sankotová, Jirásková M., Voldánová, Bartůňková, Plívová, Kosková, Fašková a Vaďáková. Případný start jiných mladších žaček je možný.

Zápasy budou řídit pánové Dvořák Jiří, Bartůšek Radek, Vlk Vlastimil aSenerád Jiří
Rozpis najdete v příloze.


Od šestnácti hodin hostí v prvním jarním ligovém kole mladší dorostenky družstvo Tatran Bohunice. Soupeřky jsou momentálně dvě příčky před našimi dívkami a mají náskok čtyř bodů. V minulém zápase jsme sehráli vyrovnanou partii, kterou trenér Ruda Šimon očekává i v neděli. V jeho táboře je bojovná nálada a velká chuť na zisk prvních bodů. K nim jim nebudou moci pomoci Saisová, Pekárková, Vaňková a Ševčíková. Jinak jsou dívky relativně v pořádku a na zápas s moc těší.

"Bohunice jsou jedním ze soupeřů, s kterým se dá hrát. Myslím vyrovnanou partii. Pokud dívky dodrží dohodnutou taktiku, tak by to mohlo vyjít. V tom vidím největší nedostatek. Fyzicky jsou připravené dobře a chuť jim rozhodně nechybí. Takže uvidíme.“ Říká trenér před zápasem.

Sestava:
Zdarsová
Kutílková, Novotná, Kutíková, Řeháková, Phanová, Jirásková M., Sankotová, Šmahelová, Lévaiová.


Od osmnácti hodin zahájí rozhodčí zápas druhé ligy žen mezi našimi hráčkami a družstvem Astry Praha. Obě družstva sousedí v tabulce, když soupeřky mají tříbodový náskok. První vzájemný zápas vyzněl pro pražské družstvo, když se na našich děvčatech projevila nezkušenost a malá tréninková morálka. Ne, že by se tréninková morálka nějak rapidně zvedla, ale zkušenost některých hráček je větší, takže v tomto zápase je možno pomýšlet na zisk bodů. K dispozici bude mít trenérský tandem Ruda Šimon a Blanka Marečková mimo Sekerkové T. všechny hráčky.
V přípravném turnaji v Turnově se dívky předvedly v dobrém světle, takže v neděli určitě neprodají svoji kůži zadarmo.“ Říká trenérka a dodává:“Pokud budou hrát disciplinovaně a s maximálním nasazením, uvidí přítomní fandové určitě dobrý zápas.“

Sestava:
Lišková a Vlasáková
Uhlířová M., Uhlířová P., Stejskalová, Talacková, Mikolášková, Hainzová, Jirásková E., Jirásková K. a Březovjaková


Oba zápasy řídí pardubičtí rozhodčí Vlk Vlastimil aSenerád Jiří.

Attachments:
Download this file (Rozpis ŽK 2.kolo Pardubice.doc)Rozpis ŽK 2.kolo Pardubice.doc[ ]296 kB

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit