Liga Vysočiny

Starším žačkám se v Žirovnici hodně zadařilo a Ligu Vysočiny zahájily i mladší žákyně...

V sobotu 1.4.2017 naše starší žačky odehrály v Žirovnici druhé jarní kolo přeboru kraje Vysočina. Soupeřkami jim opět byly tým z domácí Žirovnice, dále Havlíčkův Brod , Ledeč n. S a Velké Meziříčí. Už minulý turnaj v H. Brodě, kde děvčata porazila Žirovnici a trochu smolně jen remizovala s hráčkami H. Brodu, naznačil, že forma týmu stoupá. Vystoupení v Žirovnici to potvrdilo a naše hráčky vyhrály všechny 4 zápasy.

Slova trenérů Petra Voženílka a Zdenka Herzána? „ Hodnocení je velmi jednoduché. Během turnaje se všechno v pravou chvíli sešlo – forma týmu i trochu toho štěstí. Děvčatům není co vytknout – výborný výkon brankářky, vysoké nasazení a bojovnost v obraně, i aktivita, kde to navíc skutečně padalo. Můžeme jen chválit. Takže holky, jen tak dál a věříme, že formu potvrdíte i tento víkend ve Strakonicích, kde nás čeká další kolo žákovské ligy s velmi silnými soupeři.“

Výsledky:

DHK Pardubice – H.Brod 14:12, V. Meziříčí 15:7, Ledeč n.S 15:8, Žirovnice 20:13

Sestava a branky:
T. Smejkalová II,
P. Voženílková, M. Voženílková (6), M. Friedlová (5), M.Slabá (4), T.Smejkalová I (4), A. Koláriková (1), V. Tatarová (3), P. Sankotová (15), L. Hácová (16), E. Herzánová (2), S. Šnajdrová (4), V. Pfeiferová (6)

 

Jako poslední z našich týmů se do jarních soutěží zapojily i mladší žákyně.
V neděli 2. 4. 2017 jsme u nás v nafukovače pořádali první jarní turnaj krajského přeboru Vysočina. Stejně jako jejich starší kolegyně předchozí den i naše mladší žákyně odehrály 4 zápasy. Vždy první poločas byl věnován osobní obraně a druhý „klasické“ házené. Výsledkově děvčata nijak nevybočila z dosavadní praxe – 2 vítězství a 2 prohry. Nicméně trenéři vidí v jejich hře určitá zlepšení.

Jaké jsou dojmy z turnaje trenéra Petra Voženílka? „V prvním zápase s H. Brodem A jsme doplatili na technické chyby a málo efektivní koncovku – škoda, tady jsme si docela věřili. Druhé dva zápasy s týmem V. Meziříčí a H. Brodu B nám umožnily, aby si více zahrály i mladší a méně zkušené hráčky. A poslední zápas s letos bezkonkurenční Žirovnicí zas nebyl tak zlý – v podzimní části jsme prohrávali i o 15-20 gólů. Zlepšení určitě vidím hlavně v osobce – a to je základ do dalších utkání. Na trénincích si chyby vyříkáme, ale s týmem se dobře pracuje a těšíme se na další turnaje.“

Výsledky:
DHK Pardubice – H. Brod A 7:10, V. Meziříčí 17:7, H. Brod B 16:2, Žirovnice 7:17

Sestava a branky
N. Kudrnková,
T. Králová (5), K. Faltejsková (7), L. Stodolová (5), M. Košťálová (2), A. Vrbová (10), L. Valentová (1), L. Smejkalová (1), A. Goláňová (2), N. Křtěnová (7), T. Valentová, P. Hepnarová (8)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit