Pardubické minky na Pramínku


Po turnaji o Perníkové srdce, který proběhl minulý víkend, pořádal náš oddíl ve dnech 17.11.2017 – 18.11.2017 také turnaj Pramínek Cup určený pro ty nejmladší hráčky - minižákyně.

I zde se turnaje zúčastnilo 12 družstev z celé republiky včetně našeho domácího týmu. Pro velkou část děvčat to byl první turnaj velké házené a tak je vždy trochu loterií, jaké výkony hráčky předvedou. I když tým našich minek skončil na 11. místě, je potřeba vidět, že turnaj si děvčata určitě užila a medaile pro každou hráčku byla cennou odměnou.
Hned na začátku jsme se trochu přetahovali o důležitou výhru s týmem Lázně Kynžvart B (8:7). Pak už to bylo zejména střelecky slabší a ve zbylých zápasech prvního dne to bylo spíše o tom, zda horší produktivita v útoku bude vyrovnána dobrou obranou. Bohužel se však ani v jednom zápase nepodařilo dosáhnout na body (Slávia Praha 0:6, Milevsko 3:7, Sokol Písek 2:4 a Astra Praha 2:5) a tak po prvním dnu jsme byli o skóre na 6. místě.
Druhý den už byly na programu zápasy ve skupině o 7-12 místo. Nejprve děvčata jen remizovala v zápase s Žirovnicí (4:4), který asi měla i vyhrát. Pak přišla těsná prohra s kynžvartským Áčkem (4:5) a i přes velkou snahu i s týmem Sokol Poruba (4:8). Celkově to stačilo na 11. místo s celkovou bilancí 1 výhra, 1 remíza a 6 porážek. Nejlepší hráčkou týmu byla zvolena Amálka Malinská.

Jak turnaj hodnotily trenérky Káťa Bulíčková, Markéta Jirásková a Lenka Bartůňková? „Turnaj je třeba hodnotit z toho pohledu, že skoro pro všechna děvčata to byly první zápasy v 6+1 házené. Proto to na úvod nebylo špatné zejména v obraně, kdy jsme moc gólů nedostávali, a to i díky velmi dobrému výkonu brankářky. Trochu horší to bylo v útoku, kdy s výjimkou Amálky Malinské scházela odvaha nabíhat si do volných prostorů a střílet branky. Ale to se dá v tréninku určitě dohnat. Důležité je, že děvčata hra bavila a považujeme to za dobrý start do jejich další házenkářské kariéry.“


Celkové pořadí: 1. Astra Praha, 2. DHC Slavia Praha, 3. Sokol Písek 4. Sokol Kobylisy Praha II 5. HK Ivančice, 6. HC Háje Praha, 7. Sokol Poruba, 8. TJ Sokol Eutit Lázně Kynžvart "B", 9. Handball Club Milevsko, 10. TJ Sokol Eutit Lázně Kynžvart "A"II, 11. DHK Pardubice, 12. DHK Slavoj Žirovnice
Výsledky týmu DHK Pardubice:
DHK Pardubice – TJ Sokol Eutit Lázně Kynžvart "B" 8:7, DHC Slavia Praha 0:6, Handball Club Milevsko 3:7, Sokol Písek 2:4, Astra Praha 2:5, DHK Slavoj Žirovnice 4:4, TJ Sokol Eutit Lázně Kynžvart "A" 4:5, Sokol Poruba 4:8

Sestava a branky:
Amálie Malinská (20), Kristýna Plechačová, Viktorie Šedivková (1), Jesica Smolová (2), Veronika vrbová, Tereza Šrámková, Amálie Ondráčková, Aneta Palaščáková, Veronika Valentová, Adéla Ševčíková (4)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit