Bronz z "Vysočiny"

Starší žačky v lize Vysočiny na třetím místě...

V sobotu 20.5.2017 se v Pardubicích konalo poslední kolo soutěže Liga Vysočiny starších žaček.
Pardubické žačky začínaly první zápas s Ledčí nad Sázavou. Hra v prvním poločase byla od začátku pod taktovkou našich děvčat která během 15 minut zatížila konto soupeře 14 brankami. Dalších 15 minut už dostaly šanci na hřišti hráčky které začínají a mladší žačky. Hra se trochu vyrovnala ale i tak zatížily hráčky konto soupeře ještě několika brankami. DHK Pardubice ----Ledeč nad Sázavou 18 : 3 ( 14 : 2 ).
Druhý soupeř našich děvčat bylo Velké Meziříčí. V tomto zápase děvčata poučená z minulého kola kde soupeře podcenila a prohrála, už nenechala nic náhodě a hned od začátku šla za svým cílem zvítězit. Hra se celý zápas vyvíjela podle našich představ až do vítězství. DHK Pardubice --- Velké Meziříčí 20 : 8 ( 12 : 2 ) .
Ani další soupeř Havlíčkův Brod nezastavil naši snahu vítězit . Děvčata podporovaná domácím publikem chtěla ukázat co se naučila a to se jim dařilo. Další výhra byla na světě. DHK Pardubice --- Havlíčkův Brod 20 : 15 ( 12 : 5 ).
Až poslední soupeř Žirovnice zastavil naše vítězné tažení. Naše děvčata moc, moc chtěla dávat branky ale dá se říci že z přemíry snahy se začaly kupit osobní chyby a to soupeř využil a naše družstvo porazil. DHK Pardubice --- Žirovnice 13 : 19 ( 8 : 13 ).

Sestava a branky :
Nikola Kudrnková, Tereza Smejkalová II,
Petra Voženílková 2, Michaela Friedlová 5, Monika Slabá 11, Tereza Černá 2, Tereza Smejkalová, Anežka Kollariková 1, Veronika Tatarová 1, Petra Sankotová 19, Lucie Hácová 12, Eliška Herzánová 7, Sára Šnajdrová 3, Viktorie Pfeiferová 5, Tereza Králová 2, Petra Hepnarová 1, Eva Michálková.

Trenéři jsou vcelku s výkonem a vystoupením před domácím publikem spokojeni a doufají že v další sezóně v mladších dorostenkách budou pokračovat a nadále se zlepšovat.. Všem hráčkám z jejich strany patří dík za výkon a za účast v soutěži a krásné 3. místo v Lize Vysočiny. Také nesmíme zapomenout na jejich účast v žákovské lize starších žaček kde celkově obsadily 14. místo s 25 družstev.

Na závěr byly první tři družstva Ligy Vysočiny slavnostně oceněny poháry a medailemi.
1. místo Slavoj Žirovnice 2. místo Jiskra Havlíčkův Brod, 3. místo DHK Pardubice, 4. místo Ledeč nad Sázavou, 5. místo Velké Meziříčí.