Na Astře se zaplatila nováčkovská daň

hc

TJ Astra Praha - SHK D-P Pardubice 28 : 22  /14.12/

Trenérka Blanka Marečková ve stručnosti sdělila, že se v zápase plně projevila netrénovanost některých hráček a nezkušenost mladých dorostenek.

cp_turnov_2.9_015

A jak se zápas vyvýjel nám popsala následovně.

"Do Prahy odjely pouze se třemi spojkami, když Aneta Hainzová z důvodu nemoci nemohla odjet. Proto na tento post musely nastoupit i hráčky hrající na křídlech.
Do zápasu jsme nastoupili s odhodláním vyhrát. Děvčata hrála s chutí, v útoku s menšími chybami plnila úkoly a obrana také vycházela. Ovšem soupeřky se nevzdávaly lehce a proto v jedenácté minutě byl nerozhodný výsledek 6:6. Bohužel přišla únava, ze které pramenilo hodně vyloučení a také střídání, kdy na hřiště přišly hráčky, které absolvovaly pouze jeden až dva tréninky. Po našich chybách v útoku i v obraně najednou soupeřky vedly o čtyři branky. Musela jsem si vzít tedy time – out a holky uklidnit. A jen díky dvou neproměněných vyložených gólovek jsme poločas prohráli o dva góly.
Do druhého poločasu jsme nastupovali s odhodláním vyrovnat výsledek. Ovšem jakoby se mladé hráčky toho úkolu zalekly a najednou jsme v osmé minutě prohrávaly o šest branek. K tomuto faktu hodně přispěl i výkon golmanky dorostenky Vlasákové, která chytala svůj první zápas za družstvo žen a do brány se musela vrátit zkušená Cvingráfová. Děvčata se hodně snažila, ale i přes dobrou obranu se nepodařilo výsledek dotáhnout. Opět přišlo hodně vyloučení a neproměnění vyložených gólovek, které nás stály hodně sil.
Děvčata musím pochválit za bojovnost, ale ta bohužel jen nestačí, protože ani druhá liga žen se bez tréninku hrát nedá."